RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prof. Cenckiewicz: Dostaję pogróżki w związku ze sprawą Ewy Gawor

Zdaniem historyka, sytuacja ma związek ze sprawą Ewy Gawor i ujawnionych przez niego powiązań ze służbami PRL (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Zdaniem historyka, sytuacja ma związek ze sprawą Ewy Gawor i ujawnionych przez niego powiązań ze służbami PRL (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Prof. Sławomir Cenckiewicz napisał na Twitterze, że dostaje liczne pogróżki. Sytuacja ma mieć związek ze sprawą Ewy Gawor, wysokiej urzędniczki warszawskiego magistratu – historyk ujawnił jej powiązania ze służbami PRL.

Wysoka urzędniczka warszawskiego magistratu funkcjonariuszką służb PRL

Ewa Gawor – dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawa, która jest odpowiedzialna za decyzję o rozwiązaniu...

zobacz więcej

Cenckiewicz pisze, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nasiliły się pogróżki pod jego adresem, w których m.in. pojawia się scenariusz jego pogrzebu. Deklaruje też, że nie zaprzestanie pisania na temat Gawor.

Gawor jest dyrektorką Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 1 sierpnia rozwiązała Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego, organizowany przez środowiska narodowe.

Jak ujawnił Cenckiewicz, wcześniej była ona porucznikiem Milicji Obywatelskiej, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego i pracownicą Departamentu PESEL Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W związku ze swoją karierą w strukturach aparatu bezpieczeństwa PRL została objęta przepisami tzw. ustawy dezubekizacyjnej, obniżającej emerytury i renty byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej