SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wybory prezydenckie w Warszawie. Patryk Jaki goni Rafała Trzaskowskiego

Wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki podczas konferencji prasowej w Parku Ujazdowskim w Warszawie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki podczas konferencji prasowej w Parku Ujazdowskim w Warszawie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Różnica między Rafałem Trzaskowskim a Patrykiem Jakim w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy wyniosłaby zaledwie 4 punkty procentowe – wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA dla „Faktów” TVN i TVN 24. Jeśli wybory odbyłyby się w tym miesiącu, do urn poszłoby 73 procent badanych.

Sondaż: PiS z ogromną przewagą. Partia Biedronia weszłaby do Sejmu

Z sondażu IPSOS przeprowadzonego dla OKO.press wynika, że gdyby wybory odbyły się w sierpniu, w Sejmie znalazłoby się 6 partii. Prawo i...

zobacz więcej

Z sondażu wynika, że kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski uzyskałby w pierwszej turze wyborów prezydenckich 37 procent. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki osiągnąłby wynik tylko o 4 punkty procentowe słabszy (33 proc.).

Trzeciego Andrzeja Rozenka, który jest kandydatem SLD, poparłoby 4 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znaleźliby się Janusz Korwin- Mikke, Jan Śpiewak i Jacek Wojciechowicz (3 proc.)

7 proc. ankietowanych nie było w stanie powiedzieć, którego kandydata poparliby w wyborach na prezydenta Warszawy, a 5 proc. nie chciało udzielić odpowiedzi, na kogo oddaliby swój głos.

Osoby ankietowane pytane były również, na kogo z dwójki Trzaskowski-Jaki zagłosowaliby w drugiej turze wyborów. Z sondażu wynika, że 56 proc. zagłosowałoby na kandydata PO i Nowoczesnej, a 37 proc. swój głos oddałoby na kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Kampania wyborcza Trzaskowskiego i Jakiego

Ankietowani odpowiedzieli również na pytanie, jak oceniają dotychczasową kampanię prowadzoną przez Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego.

W tym zestawieniu lepszy okazał się kandydat Zjednoczonej Prawicy. „Raczej dobrze” i „bardzo dobrze” jego kampanię oceniło 41 proc. respondentów, natomiast 36 proc. opowiedziało się za „raczej źle” i „bardzo źle”.

Kampanię Rafała Trzaskowskiego „raczej dobrze” i „ bardzo dobrze” oceniło 36 proc. ankietowanych, a „raczej źle” i „bardzo źle” – 40 proc.

Sondaż został wykonany w dniach 17-20 sierpnia 2018 r. przez Kantar Millward Brown na reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Warszawy w wieku 18 lat i więcej.

źródło:
Zobacz więcej