SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Walka o Warszawę i Kraków. Jaki tuż za Trzaskowskim. Wassermann przed Majchrowskim

Patryk Jaki do Rafała Trzaskowskiego traci zaledwie jeden punkt procentowy. Małgorzata Wassermann wygrywa z Jackiem Majchrowskim w Krakowie – wynika z najnowszego sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl.

Przedwyborczy sondaż w stolicy. Jaki z Trzaskowskim łeb w łeb

W Warszawie od kilku dni trwa już oficjalna kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Najnowszy sondaż CBM Indicator dla „Wiadomości” TVP1...

zobacz więcej

Trwa walka o samorządy. Dwa największe polskie miasta – Warszawa i Kraków – od lat są zarządzane przez tych samych włodarzy. Jak wynika z najnowszych badań, może to zmienić się już niebawem, bo w nadchodzących, jesiennych wyborach samorządowych.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w walce o stołeczny magistrat – wg tego sondażu – może liczyć na poparcie rzędu 39 proc. To niespełna jeden punkt procentowy mniej niż jego główny kontrkandydat Rafał Trzaskowski, startujący z poparciem Koalicji Obywatelskiej.

Pozostali kandydaci w Warszawie raczej nie mogą liczyć na większe poparcie aniżeli kilku procent. 7 proc. dla Jana Śpiewaka, 5 proc. dla Andrzeja Rozenka. Kolejno po dwa punkty procentowe dla Jacka Wojciechowicza, Janusza Korwin-Mikkego oraz dla Piotra Guziała. Piotr Ikonowicz, Justyna Glusman i Jakub Stefaniak mogą liczyć na poparcie zaledwie 1 proc. głosujących w stolicy – wynika z badania.

Batalia toczy się również o stolicę Małopolski – Kraków. Tam kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann może zastąpić zasiadającego w krakowskim magistracie od 4 kadencji Jacka Majchrowskiego – wynika z sondażu Estymator.

Wassermann zaledwie o włos wyprzedza Majchrowskiego. W Krakowie zgodnie z wynikami badania szefowa komisji ds. Amber Gold może liczyć na poparcie rzędu 38 proc. To o jeden punkt proc. więcej niż wynosi poparcie dla obecnego prezydenta Krakowa.

Poparcie dla pozostałych kandydatów w Krakowie: Łukasz Gibała (15 proc.), Konrad Berkowicz (5 proc.), Grzegorz Gorczyca (3 proc.) i Daria Gosek-Popiołek (2 proc.) – informuje DoRzeczy.pl.

Badanie przeprowadzono metodą telefoniczną w dniach 16-19 sierpnia 2018 r. na próbie 1025 dorosłych osób w Warszawie i 1006 w Krakowie.

W badaniu tym uwzględniono jedynie te osoby, które zamierzają głosować w wyborach samorządowych 21 października 2018 r. oraz wiedzą, na kogo oddadzą swój głos.

źródło:
Zobacz więcej