RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Propozycje dla warszawiaków muszą wychodzić z rozmów”. Trzaskowski rusza z nową akcją

Rafał Trzaskowski zaczyna spotkania z mieszkańcami stolicy (fot. tt/@trzaskowski_)

– Przede wszystkim trzeba rozmawiać z warszawiakami – podkreślił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że we wtorek od Ursynowa ruszy akcja „Otwarte drzwi dla Warszawy”. W tym tygodniu prezentowany będzie też projekt „Stolica lepszej komunikacji”.

Co z hasłem wyborczym Trzaskowskiego? „Pracujemy w swoim tempie. Przyjdzie na to czas”

– Pracujemy nad tym, pracujemy w swoim tempie – powiedział Rafał Trzaskowski, zapytany przez dziennikarza o to, kiedy zaprezentuje swoje hasło...

zobacz więcej

– To będzie bardzo aktywny tydzień; po to, żeby się przygotować do zarządzania Warszawą, trzeba się przygotowywać w bardzo zróżnicowany sposób i to właśnie będziemy w tym tygodniu robili – oświadczył Trzaskowski na briefingu prasowym przed wejściem na targowisko przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie.

Podkreślił, że „przede wszystkim trzeba rozmawiać z warszawiakami”. Zapowiedział kontynuację projektu „18 dzielnic – jedna Warszawa” i przypomniał, że w czwartek przedstawi program dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami Ursynowa. Dodał, że przy okazji w dzielnicach odwiedza również lokalne bazary.

– Propozycje dla warszawiaków muszą wychodzić z rozmów, z interakcji z ludźmi tam, gdzie mieszkają, dlatego że w każdej z dzielnic mamy często zupełnie inne problemy – zaznaczył.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział też akcję „Otwarte drzwi dla Warszawy”. – Jutro zaczynamy akcję, gdzie będziemy w mieszkaniach rozmawiać z warszawiakami – tak zwane door-to-door, a zaczynamy na Ursynowie – poinformował.

Dodał, że w kolejnych tygodniach takich spotkań „będzie coraz więcej i będą je prowadzili kandydaci na radnych PO i Nowoczesnej”.

„Nie mówcie, że się nie da”. Patryk Jaki rozpoczął nową akcję

Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki w ramach akcji #NieMowcieZeSieNieDa uda się w środę do Sofii, gdzie porówna polskie i bułgarskie metro....

zobacz więcej

Komunikacja „z każdego miejsca w Warszawie”

– Będziemy dalej mówili bardzo wyraźnie i bardzo szczegółowo i w sposób bardzo profesjonalny o programie dla Warszawy; w tym tygodniu opowiemy dokładnie o projekcie „Stolica lepszej komunikacji” – podkreślił.

– To nie chodzi o to, żeby wyrysować jakąś linię na bilboardzie, tylko żeby dokładnie opowiedzieć o tym, jaka powinna być siatka połączeń – i opowiedzieć o metrze, i o nowych liniach tramwajowych, i SKM-ce, żeby pokazać, że w Warszawie będzie system komunikacji, który doprowadzi do tego, że z każdego miejsca w Warszawie będzie można dojechać do pracy za pomocą komunikacji miejskiej – mówił Trzaskowski.

Pytany o ocenę, na ile realna jest złożona przez kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego propozycja budowy III (od Białołęki do Wilanowa) i IV linii metra (z Marysina Wawerskiego do Ursusa), Trzaskowski odparł, że w tym tygodniu będzie „szczegółowo mówił o całym systemie dobrej komunikacji”.

Odniósł się też do zapowiedzi Jakiego, który w ramach akcji #NieMowcieZeSieNieDa pojedzie w środę do Sofii, gdzie porówna polskie i bułgarskie metro oraz do jego oceny, że metro jest „największą porażką” PO w stolicy.

Trzaskowski o Jakim: Człowiek katastrofa. Żakowski: To on nas wpieprzył w aferę reprywatyzacyjną

– Patryk Jaki to człowiek katastrofa – powiedzieli zgodnie na antenie TOK FM Jacek Żakowski i Rafał Trzaskowski. – To on nas wpieprzył, to znaczy...

zobacz więcej

– Dziwi mnie ta krytyka Patryka Jakiego, dlatego że przecież jego idol polityczny (Lech Kaczyński – przyp. red.) wybudował tylko dwie stacje metra, natomiast za kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz wszyscy widzimy jak metro się rozbudowywało, w tej chwili rozbudowa metra przyspiesza, a ja zrobię wszystko, żeby przyspieszyła jeszcze bardziej – powiedział Trzaskowski.

W kontekście zapowiedzianej wizyty Jakiego w stolicy Bułgarii Trzaskowski stwierdził, że „trochę go dziwi”, że kandydat Zjednoczonej Prawicy „próbuje wyważać drzwi, które już dawno zostały otwarte”. – Dlatego, że ja z burmistrzem (Sofii Jordanką) Fandykową rozmawiałem - zarówno w Sofii, jak i w Warszawie, to są moi koledzy polityczni, rozmawialiśmy notabene też o projektach infrastrukturalnych i rozmawialiśmy o projektach edukacyjnych – mówił Trzaskowski.

Zaznaczył, że „burmistrz Sofii – jako była minister edukacji – wyspecjalizowała się właśnie w tych projektach edukacyjnych”. – W związku z tym trzeba było się zapytać, zobaczyć jak porównujemy te swoje własne doświadczenia, nie trzeba jechać od razu do Sofii po to, żeby się dowiedzieć o czymś o czym my już dawno wiemy – powiedział Trzaskowski.

źródło:

Zobacz więcej