RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadła za burtę, spędziła w morzu 10 godzin. Turystka ujawniła, co trzymało ją przy życiu

46-letnia Brytyjka została uratowana, po tym jak wypadła ze statku wycieczkowego w Chorwacji (fot. mohr.hr/FB/Kay Longstaff)
46-letnia Brytyjka została uratowana, po tym jak wypadła ze statku wycieczkowego w Chorwacji (fot. mohr.hr/FB/Kay Longstaff)

46-letnia Brytyjka została uratowana 10 godzin po tym, jak wypadła ze statku wycieczkowego Norwegian Star. Turystka, która godzinami dryfowała w Adriatyku prawie 100 km od chorwackiego brzegu, ujawniła, że w przetrwaniu pomógł jej fakt, że regularnie ćwiczy jogę oraz… śpiew.

Pozowała do zdjęć z rekinami. Jeden z nich posmakował krwi

19-latka z Kalifornii pozowała do zdjęć z rekinami, kiedy jeden z nich ugryzł ją w nadgarstek i zaczął wciągać pod wodę. Ojciec jej chłopaka...

zobacz więcej

Turystka wypadła za burtę statku wycieczkowego podczas rejsu z chorwackiej Vargaroli do Wenecji w sobotę wieczorem.

Kapitan statku ratowniczego, Lovro Oreskovic, poinformował, że „wyczerpana” 46-latka została znaleziona w niedzielę. – Byliśmy bardzo szczęśliwi, że uratowaliśmy ludzkie życie – dodał.

– Mam szczęście, że żyję – przyznała uratowana Brytyjka, która mówiła, że śpiewała, by nie czuć zimna. – Spadłam z Norwegian Star i byłam w wodzie przez 10 godzin. Ci cudowni faceci mnie uratowali – powiedziała chorwackim mediom.

Kobieta została przewieziona do szpitala w Puli.

źródło:
Zobacz więcej