RAPORT

Kampania 2020

Wypadek autokaru z Ukrainy. Kierowca jechał 80 zamiast 30 km na godzinę

Kierowca ukraińskiego autobusu, który w piątek wieczorem w Leszczawie Dolnej zsunął się ze skarpy, ma usłyszeć w niedzielę zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna jechał z prędkością nawet do 80 km/godz. w miejscu, gdzie dozwolona była prędkość 30 km/godz. Był trzeźwy. W wypadku zginęły trzy osoby; 18 jest rannych, w tym 9 ciężko.

Autokar spadł ze skarpy na Podkarpaciu. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły w wypadku autokaru, do którego doszło w miejscowości Leszczawa Dolna na Podkarpaciu. Autokarem jechała wycieczka dzieci z...

zobacz więcej

Zarzut ma postawić Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Zastępca prokuratora okręgowego w tym mieście prok. Beata Starzecka-Skrzypiec poinformowała, że w niedzielę kierowca, 42-letni Mykoła Ł., zostanie również przesłuchany.

Prokuratura wystąpi z wnioskiem do sądu o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Za przekroczenie prędkości, którego się dopuścił Kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Ł. miał zmiennika, ale – jak powiedziała prokurator – całą drogę od wyjazdu ze Lwowa sam prowadził. Był trzeźwy. Autokar wyjechał z tego miasta około godz. 16.30 w piątek.

Do wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze nr 28 między Przemyślem a Sanokiem. Ukraiński autokar, którym podróżowały 54 osoby, na ostrym zakręcie zjechał z pasa jezdni i stoczył się z wysokiej, trawiastej skarpy, kilkakrotnie koziołkując.

Pięć osób zginęło w wypadku autokaru pod Garwolinem. „Wszystko wskazuje na to, że przyczyną było przemęczenie”

Autokar wiozący 49 osób wbił się w przydrożne drzewo w miejscowości Górzno-Kolonia pod Garwolinem (woj. mazowieckie). Pięć osób zginęło, ponad 20...

zobacz więcej

Autokarem jechała wycieczka ze Lwowa do Wiednia. Zginęły trzy osoby, które były zakleszczone w przewróconym pojeździe, a 18 zostało rannych, w tym dziewięć ciężko. Do szpitali w regionie zostały przewiezione 51 osoby, podróżujące autokarem, także te, które nie uskarżały się na obrażenia.

W sobotę nadal hospitalizowanych jest 37 uczestników wypadku, w tym 10 dzieci. Przebywają w szpitalach w Przemyślu, Jarosławiu, Sanoku, Lesku, Ustrzykach Dolnych i Brzozowie.

Pozostałe osoby przebywają w jednym z hoteli w Przemyślu, gdzie mają zapewnioną pomoc psychologiczną, a także posiłek. Na miejscu jest konsul generalny Ukrainy. Przyjechał również kierowca i autokar zastępczy – ci, którzy zechcą, będą mogli wrócić do domu, gdy policja zezwoli im na opuszczenie Polski. Prokuratura będzie chciała ich prawdopodobnie przesłuchać.

Wrak autokaru wyciągnięty w sobotę przed godziną 10 trafił na policyjny parking.

źródło:

Zobacz więcej