RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Genua: Pod gruzami odnaleziono zgnieciony wrak samochodu

We włoskiej Genui do 41 wzrosła liczba ofiar wtorkowego zawalenia się wiaduktu na autostradzie. Pod gruzami pracujący na miejscu ratownicy odnaleźli zgnieciony wrak samochodu, a w nim ciała trojga osób.

Katastrofa w Genui. Rodziny odmówiły udziału w państwowym pogrzebie

W Geniu rozpoczął się państwowy pogrzeb ofiar wtorkowej katastrofy wiaduktu. Rodziny 20 z 41 ofiar odmówiły udziału w uroczystościach pogrzebowych...

zobacz więcej

Ekipy ratownicze, pracujące bez przerwy od wtorku, w nocy z piątku na sobotę odkopały samochód przygnieciony zawalonym filarem wiaduktu.

W środku były ciała włoskiej rodziny – dwojga rodziców i ich 9-letniej córeczki. Liczba śmiertelnych ofiar katastrofy wzrosła tym samym do 41.

Akcja ratunkowa będzie trwała dalej. Dotychczas nie udało się zidentyfikować wszystkich zaginionych osób. Według informacji włoskich służb, w rumowisku powinna znajdować się jeszcze jedna ofiara katastrofy.

Włoskie media podały, że obywatel Niemiec, który uważany był za jedną z zaginionych osób, skontaktował się z prefekturą w Genui. Tym samym liczba osób zaginionych z dwóch zmniejszyła się do jednej.

W sobotę, w dniu żałoby narodowej, odbędzie się w Genui państwowy pogrzeb ofiar z udziałem prezydenta Sergio Mattarelli. Większość rodzin ofiar zapowiedziała, że nie weźmie udziału w uroczystościach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej