Czołówka busa z ciężarówką. Pasażerowie zginęli na miejscu

Do tragedii doszło w miejscowości Chudek pod Ostrołęką. Droga jest całkowicie zablokowana (fot. TT/Policja Mazowsze)

Bus, którym podróżowało pięć osób zderzył się z ciężarówką przewożącą piach. Zginęły dwie osoby. Do wypadku doszło w piątek po południu w miejscowości Chudek pod Ostrołęką. Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Łodziska i Chudek jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych.

Śmiertelny wypadek w parku rozrywki w Zatorze

Pracownik parku rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) zginął w czwartek wieczorem podczas obsługi rollercoastera. Żadna z osób...

zobacz więcej

Do tragedii doszło na drodze powiatowej, po manewrze wyprzedzania. Dwoje pasażerów busa zginęło na miejscu.

Jak poinformowała ostrołęcka policja, z Według wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym oprócz kierowcy podróżowały cztery osoby dorosłe i czternastolatek, jechał w kierunku Obierwi.

– Na krętej drodze, tuż przed wjazdem do miejscowości, kierowca najprawdopodobniej rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego. W tym momencie zza zakrętu wyjechała z naprzeciwka wywrotka z piaskiem. Doszło do zderzenia – poinformował asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

– Wywrotka przewróciła się na jezdnię i prawe pobocze. Z busa wypadło dwóch pasażerów, którzy siedzieli z tyłu i prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów. Zginęli na miejscu. Kierowca i pasażer siedzący z przodu oraz czternastolatek siedzący z tyłu zostali zabrani do szpitala w Ostrołęce. Kierujący wywrotką także trafił do szpitala. Kierujący ciągnikiem rolniczym oddalił się – wyjaśnił asp. Kolator. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy od skrzyżowania w miejscowości Chudek przez Glebę, Dylewo i Obierwię.

źródło:

Zobacz więcej