Brutalny napad na taksówkarza. Policja zatrzymała sprawców

Podjęte przez polską i niemiecką Policję działania doprowadziły do ujęcia sprawców (fot. Policja zachodniopomorska)

Sprawcy napadu na kierowcę taksówki, do którego doszło we wtorek pod Babigoszczą (Zachodniopomorskie), zostali zatrzymani w Berlinie – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Policjanci odzyskali też skradziony samochód.

Podcięli taksówkarzowi gardło i uciekli jego autem. Trwa obława na bandytów

Policja szuka przestępców, którzy brutalnie napadli na taksówkarza między Babigoszczą a Przybiernowem w woj. zachodniopomorskim. Z doniesień mediów...

zobacz więcej

„Podjęte przez polską i niemiecką Policję działania doprowadziły do ujęcia sprawców w dniu 16 sierpnia 2018 r. na terenie Berlina i odzyskania skradzionego samochodu” – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Zaznaczono, że prokurator rejonowy w Goleniowie postanowił o wydaniu Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego, aby uzyskać materiały „z przeprowadzonych na terenie Niemiec czynności”.

Według ustaleń śledczych, kierowca taksówki we wtorek wiózł troje pasażerów do Świnoujścia. W pewnej chwili napastnicy przyłożyli mu nóż do szyi, ranili go, a następnie wyrzucili na drogę i odjechali jego samochodem w stronę Niemiec. Ranny taksówkarz zatrzymał przejeżdżający samochód i poprosił o wezwanie pomocy. Po chwili stracił przytomność.

Do szpitala na szczecińskich Pomorzanach rannego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według informacji prokuratury, kierowca taksówki nadal przebywa w szpitalu. Jest w ciężkim stanie z powodu rozległego zawału serca, którego doznał na skutek stresu.

Sprawcom rozboju grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata.

źródło:

Zobacz więcej