Pijany wjechał w radiowóz. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

29-latek z Dąbrowy Górniczej wjechał motorowerem w oznakowany radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy - miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Pijany bez prawa jazdy wjechał w dzieci. Nie żyje 10-latka

Policja w Koluszkach z nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w miejscowości Będzelin. Pijany kierowca potrącił...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Policjanci około godziny 16 jechali radiowozem, patrolując teren miasta. Nagle w tył radiowozu wjechał kierowca motoroweru. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 29-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło:
Zobacz więcej