Tragedia w Darłówku. Wznowiono poszukiwania zaginionych dzieci

Od godziny dziewiątej 9 wznowiono poszukiwania (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Wciąż nie odnaleziono ciał rodzeństwa, które we wtorek zostało porwane przez fale w Darłówku. W piątek wznowiono poszukiwania.

Dramatyczna akcja ratunkowa. W Darłówku fala porwała troje dzieci

Około godz. 13:30 w w Darłówku (woj. zachodniopomorskie) morze porwało troje dzieci. 14-latka udało się wydostać z wody, nieprzytomny został...

zobacz więcej

Poszukiwania są prowadzone głównie na wodzie, biorą w nich udział różne jednostki, między innymi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z województwa zachodniopomorskiego, brzegowa stacja ratownictwa morskiego, a także strażacy z Darłowa. Wybrzeże cały czas patrolują policjanci.

We wtorek po południu na plaży w Darłówku Zachodnim matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 13 i 14 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Według policyjnych ustaleń kobieta miała na chwilę spuścić je z oczu, wychodząc z najmłodszym dzieckiem do pobliskiej toalety. Jeszcze we wtorek ratownicy wyciągnęli z morza 14-latka. Chłopiec zmarł w szpitalu w Koszalinie. Dwojga z zaginionego rodzeństwa wciąż nie odnaleziono.

Sprawą zajmuje się koszalińska prokuratura. – Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci – powiedziała portalowi tvp.info sierż. Agnieszka Łukaszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

źródło:
Zobacz więcej