Awaryjne lądowanie trzech samolotów. „Na pokładzie znajduje się bomba”

Samolot linii LATAM lądował awaryjnie w peruwiańskim mieście Pisco po otrzymaniu informacji, że na pokładzie znajduje się bomba (fot. REUTERS/Rodrigo Garrido)

Trzy samoloty pasażerskie awaryjnie lądowały w czwartek na lotniskach w Chile i Peru z powodu alertów bombowych - poinformował chilijski Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Alaska: Ciała Polaków pozostaną w rozbitym samolocie na zboczu góry

Ciało piątej ofiary wypadku samolotu z polskimi turystami na Alasce odnalazły w piątek wieczorem czasu lokalnego służby ratunkowe. Warunki panujące...

zobacz więcej

Według opublikowanego komunikatu samolot linii LATAM, lecący ze stolicy Peru, Limy, do Santiago w Chile, lądował awaryjnie w peruwiańskim mieście Pisco po otrzymaniu informacji, że na pokładzie znajduje się bomba. Pasażerowie zostali niezwłocznie ewakuowani.

Dwa inne samoloty, należące do przewoźnika Sky Airlines, lecące z Santiago do argentyńskiego miasta Rosario i do chilijskiego miasta Calam, powróciły do Santiago, gdzie bez przeszkód wylądowały.

Samoloty, a także pasażerowie i ich bagaże, zostały dokładnie przeszukane, ale nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych. Chilijski Urząd Lotnictwa Cywilnego nie ujawnił żadnych dalszych szczegółów poza tym, że groźby przekazano telefonicznie.

źródło:

Zobacz więcej