„Pochodzę z rodziny wojskowo-milicyjnej”. Przeszłość Ewy Gawor

Gawor przyznała w ostatnim czasie, że dostała stopień podporucznika Milicji Obywatelskiej (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/TT/Sławomir Cenckiewicz)

Ewa Gawor, która obecnie pełni funkcję dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, zaznaczała w 1979 roku, że pochodzi z rodziny wojskowo-milicyjnej. W ten sposób motywowała swoją prośbę o pracę w MSW. Sprawę ujawnił na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

Gawor: Kilka lat pracowałam jako cywil, a potem na etacie milicyjnym

Prawdą jest, że przez okres 10 lat pracowałam w Departamencie PESEL MSW; pod koniec lat 80-tych skończyłam szkołę oficerską i dostałam stopień...

zobacz więcej

Historyk opublikował na Twitterze notatkę, z której wynika, że obecna szefowa BBiZK przyznała w 1979 roku, że pochodzi „z rodziny wojskowo-milicyjnej”.

Ewa Gawor pisała również, że „mąż jest funkcjonariuszem MO” i dlatego chciałaby związać się z resortem MSW.

Sławomir Cenckiewicz, który jest szefem Wojskowego Biura Historycznego, informował w ostatnim czasie, że urzędniczka warszawskiego magistratu pracowała w Departamencie PESEL MSW w latach 1979-1990, a w 1988 r. miała ukończyć Wyższą Szkołę Oficerską im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie.

Ewa Gawor przyznała, że pracowała w departamencie przez 10 lat, a pod koniec lat 80-tych skończyła szkołę oficerską i dostała stopień podporucznika Milicji Obywatelskiej.

źródło:
Zobacz więcej