Rzecznik prezydenta o Wielkiej Defiladzie Niepodległości: Polacy zagłosowali nogami i pilotami

– Myślę, że defilada ma Wisłostradzie podobała się ludziom. Polacy zagłosowali nogami, bo ponad 100 tys. osób oglądało ją na żywo,
i pilotami, ponieważ przed telewizorami oglądały ją miliony osób. Wyśmiewanie tej defilady przez opozycję okazało się mocnym przestrzeleniem – tak Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta komentował w „Minęła 20” zbojkotowanie przez opozycję Wielkiej Defilady Niepodległości w Warszawie.

Żołnierze, samoloty i czołgi. Wielka Defilada Niepodległości w Warszawie

Wielka Defilada Niepodległości z okazji Święta Wojska Polskiego wyruszyła Wisłostradą w Warszawie. Pochód otwierają pododdziały piesze. W...

zobacz więcej

W środę, w dniu Święta Wojska Polskiego, w Warszawie odbyła się Wielka Defilada Niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 1000 żołnierzy, 900 rekonstruktorów oraz około dwustu pojazdów. Ponadto wzdłuż Wisły przeleciało około 100 samolotów i śmigłowców. W uroczystościach wzięło udział nawet 120 tys. ludzi. Defiladę zbojkotowali jednak przedstawiciele partii opozycyjnych.

Zdaniem Krzysztofa Łapińskiego defilada podobała się ludziom. – Polacy zagłosowali nogami, bo ponad 100 tys. osób oglądało ją na żywo, i pilotami, ponieważ przed telewizorami oglądały ją miliony osób. Wyśmiewanie tej defilady przez opozycję okazało się mocnym przestrzeleniem. Opozycja rozmija się z oczekiwaniami Polaków – mówił rzecznik Kancelarii Prezydenta.

Minister odniósł się także do zawetowania przez Andrzeja Dudę projektu ustawy o ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. – Prezydent nie ratował żadnej partii. Nie działał też na korzyść żadnej partii, tylko uznał, że dla polskiego systemu politycznego lepsze jest, kiedy więcej ugrupowań ma szansę wejścia do europarlamentu – podkreślił Łapiński.

źródło:
Zobacz więcej