Przedwyborczy sondaż w stolicy. Jaki z Trzaskowskim łeb w łeb

W Warszawie od kilku dni trwa już oficjalna kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Najnowszy sondaż CBM Indicator dla „Wiadomości” TVP1 wykazał, że główni aktorzy wyścigu o Warszawę – Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski – mogą liczyć na niemalże podobne poparcie. Dzielą ich zaledwie dwa punkty procentowe.

Patryk Jaki goni Rafała Trzaskowskiego. Nowy sondaż

Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego dzieli 7 punktów procentowych.

zobacz więcej

Ankietowanych zapytano, na kogo zamierzają w październikowych wyborach oddać swój głos w stolicy.

Najwięcej, bo 39,1 proc. uczestników badania wskazało Rafała Trzaskowskiego jako tego, który ich zdaniem powinien zarządzać stołecznym ratuszem. Blisko za posłem PO uplasował się kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki – 37,3 proc. badanych zamierza oddać swój głos właśnie na niego.

Z sondażu Indicator wyraźnie wynika, iż w Warszawie liczyć się będą zapewne tylko dwaj główni kandydaci. Z 5,1 proc. poparcia na trzecim miejscu znajduje się Jan Śpiewak. Kolejni kandydaci to Andrzej Rozenek (4,3 proc.), Jacek Wojciechowicz (2,8 proc.) oraz Jakub Stefaniak (1,6 proc.).

9,8 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos w stolicy 21 października.

Z przeprowadzonych zarówno podczas prekampanii, jak i właściwej kampanii wyborczej sondaży wynika, że Patryk Jaki może liczyć na coraz większe poparcie w stolicy. Jeszcze miesiąc temu od Trzaskowskiego dzieliło go 7 punktów procentowych. Teraz przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej wyraźnie zmalała – do 2 proc.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1000 osób w dniach od 10 do 14 sierpnia 2018 r.

źródło:
Zobacz więcej