RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef MON: Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie zostanie otwarte w 2020 r.

Najnowsze

Popularne

– Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie pod Warszawą oddamy do użytku za dwa lata, w 100-lecie triumfu Polaków nad bolszewikami – zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który uczcił 98-lecie zwycięskiej dla Polaków bitwy z Armią Czerwoną.

Ołdakowski: Cud nad Wisłą powstrzymał pochód bolszewików na zachód Europy

98 lat temu nad przedpolach Warszawy doszło do serii zwycięstw polskich żołnierzy, które doprowadziły do pokonania mającej znaczną przewagę Armii...

zobacz więcej

– Już od jutra do 3 września zapraszamy do składania ofert w procesie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej. Chcemy rozstrzygnąć konkurs do 14 września, tak żeby 25 września podpisać umowę z wykonawcą – ogłosił szef MON.

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto

– Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej – ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który w Warszawie wziął...

zobacz więcej

– Przygotowaliśmy harmonogram działań, które doprowadzą do tego, że za dwa lata, w 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, będziemy mogli oddać do użytku muzeum – powiedział Błaszczak.

Przypomniał, że Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie w Ossowie jako filia Muzeum Wojska Polskiego.

Minister podkreślił, że Polacy od wielu lat czekają na Muzeum Bitwy Warszawskiej, a Ossów jest najlepszym miejscem dla tej placówki. – To na tych polach Wojsko Polskie zatrzymało, pobiło i przepędziło bolszewików w 1920 roku – mówił Błaszczak.

Wcześniej szef MON złożył w Ossowie kwiaty przed krzyżem upamiętniającym ks. mjr. Ignacego Skorupkę, a także na Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej i przy tablicy Pamięci Polskich Oficerów.

Uroczystości te są elementem tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W poniedziałek MON podał, że koncepcja zagospodarowania terenu pod przyszłą placówkę zakłada „połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum”.

MON przypomniał też, że w czerwcu br. powołano zespół programowo-naukowy do spraw ekspozycji oddziału w Ossowie, którego zadaniem jest opracowanie założeń i koncepcji wystawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej