„To oszalałe zwierzęta”. Trump o zamachu w Londynie

Prezydent Stanów Zjednoczonych zareagował na Twitterze na zamach w stolicy Wielkiej Brytanii (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN/TT/Donald J. Trump)

„Kolejny atak terrorystyczny w Londynie. To oszalałe zwierzęta i powinno się je traktować surowo i z mocą” – tak prezydent Stanów Zjednoczonych zareagował na Twitterze na wtorkowy zamach w stolicy Wielkiej Brytanii.

Donald Trump będzie tweetował, co zechce i kiedy chce. Nawet z Chin

Przebywający w Pekinie Donald Trump nie zrezygnuje z używania Twittera podczas wizyty w Chinach - powiedział dziennikarzom wysoki rangą...

zobacz więcej

Rano, ok. godz. 7.30 rano czasu lokalnego, a 8.30 w Polsce rozpędzony srebrny samochód marki Ford Fiesta wjechał w barierę bezpieczeństwa postawioną przed budynkiem brytyjskiego parlamentu w dzielnicy Westminster, w pobliżu wejścia dla gości, potrącając pieszych i rowerzystów.

Dwie osoby trafiły do szpitala, jedna z nich jest poważnie ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru, a śledztwo w sprawie zajścia prowadzi jednostka antyterrorystyczna. Zastępca komisarza londyńskiej policji Neil Basu ujawnił, że zatrzymany mężczyzna odmówił współpracy ze śledczymi.

źródło:
Zobacz więcej