RAPORT

Pogarda

Wyrok dla Piotra Najsztuba unieważniony. Będzie nowy proces

Dziennikarz Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił na pasach kobietę samochodem (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)
Dziennikarz Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił na pasach kobietę samochodem (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Sąd Rejonowy w Piasecznie przychylił się do sprzeciwu prokuratury ws. wyroku dla Piotra Najsztuba. Znany dziennikarz został skazany na grzywnę oraz wypłatę nawiązki za potrącenie 77-letniej kobiety na przejściu dla pieszych w 2017 roku. Oznacza to, że odbędzie się nowy proces. Sprawę procesu dziennikarza we wtorek o godz. 20.10 przedstawi „Alarm!”, reporterski program TVP1.

Najsztub stanie przed sądem. Grożą mu nawet trzy lata więzienia

Do sądu wpłynęło oskarżenie przeciwko Piotrowi Najsztubowi w sprawie potrącenia starszej kobiety samochodem. Znanemu dziennikarzowi grozi teraz do...

zobacz więcej

Pod koniec lipca Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał dziennikarza Piotra N. za spowodowanie wypadku drogowego w 2017 r. Mężczyzna miał zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki 77-latce, którą potrącił. Miał też pokryć koszty sądowe. Nieprawomocny wyrok, szeroko krytykowany w mediach, zakwestionowała prokuratura.

Wypadek, o którego spowodowanie oskarżono Piotra Najsztuba, miał miejsce 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz potrącił na pasach 77-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Najsztub nie miał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w 2009 roku za przekroczenie limitu punktów karnych. Poza tym w chwili wypadku jego samochód nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia.

Zgodnie z art. 506 § 3 kpk nowy proces w sprawie potrącenia przez Piotra Najsztuba kobiety na przejściu dla pieszych ruszy bezzwłocznie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej