RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rasistowski atak na Polkę. „Te kobiety chodzą wolne i śmieją mi się w twarz”

Pani Anna pisze, że napadła ją grupa kobiet (fot. tt/Ania Maria Serafin Podolska)

Porażające zdjęcia brutalnie pobitej Polki obiegły media społecznościowe w Wielkiej Brytanii. Pani Anna wskazuje, że została zaatakowana przez grupę kobiet, gdy wracała z dziećmi do domu.

Rasistowski atak na Polaków w Edynburgu

Szkocka policja poinformowała o motywowanym nienawiścią na tle narodowościowym ataku na dwóch Polaków, do którego doszło w sobotę w Edynburgu....

zobacz więcej

Do ataku doszło w miejscowości Tipton hrabstwie West Midlands, niedaleko Birmingham. Z relacji pani Anny wynika, że napastniczki były pod wpływem alkoholu i narkotyków, a podłoże ich ataku miało być rasistowskie. Najpierw ofiara miała usłyszeć wyzwiska i nakaz wyjazdu do Polski. Potem – opowiada – jedna z kobiet ruszyła za nią i uderzyła w twarz. Przyłączyło się do niej jeszcze kilkanaście innych.

Pobity miał zostać również syn pani Anny, który próbował jej bronić, oraz córki. Z pomocą przyszli sąsiedzi. Jedna z bijących podobno próbowała ich powstrzymać, mówiąc, że bita to Polka.

„A co Polki można bić, wyzywać itp. Te rzeczy dzieją się od dawna... Policja nic z tym nie robi... Te kobiety chodzą wolne i śmieją mi się w twarz...” – wskazuje pani Anna. W rozmowie z portalem „Polish Express” pani Anna powiedziała, że kiedy na miejscu pojawiły się służby medyczne i policja, mundurowi naciskali, żeby wskazać winnych. Ratownicy mieli się na to nie zgodzić. Potem zabrali kobietę do szpitala.

– Coraz częściej czytam, czy słyszę o pobiciach, atakach na naszych rodaków w Wielkiej Brytanii na tle rasistowskim. Nie przypuszczałam, że przytrafi się to mi i moim dzieciom - przyznała pani Anna. – Mieszkam w Tipton prawie pięć lat i podobne sytuacje dzieją się notorycznie. Wieczne pobicia dzieci, wyzywanie. Parę tygodni temu nawet zostałam obrzucona workami z wodą – dodała.

źródło:
Zobacz więcej