„Zdobyliście nasze serca”. Premier gratuluje lekkoatletom

Reprezentacja Polski z dorobkiem 12 medali, w tym siedmiu złotych, zakończyła start w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. W klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko z Wielką Brytanią. „Biało-czerwoni, zdobyliście nie tylko medale, ale też nasze serca” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, gratulując sportowcom.

Włodarczyk: Medal dedykuję Irenie Szewińskiej

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem na mistrzostwach Europy w Berlinie. Jednocześnie pobiła rekord tej imprezy, rzucając 78,94. To...

W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów, Polacy sięgnęli po trzy medale – złoty zdobyła Anita Włodarczyk i brązowy Joanna Fiodorow w rzucie młotem oraz srebrny Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów.

Polska zajęła ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Nasi sportowcy zdobyli 12 krążków, w tym siedem złotych, cztery srebrne i brązowy. Mistrzami Starego Kontynentu zostali w stolicy Niemiec: Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m, Adam Kszczot na 800 m, sztafeta 4x400m w składzie: Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz; Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk w rzucie młotem oraz Michał Haratyk i Paulina Guba w pchnięciu kulą.

Po największą liczbę medali – 18 – sięgnęli lekkoatleci z Wielkiej Brytanii.

„Przynieśliście Polsce dumę, a polskim kibicom wielką radość. Wszystkim reprezentantom gratuluję i przede wszystkim dziękuję. Jesteście fantastyczni!” – podsumował berliński występ polskiej ekipy premier Morawiecki.

„Wspaniały wynik naszych Zawodników na zakończonych dziś lekkoatletycznych ME w Berlinie: 2 miejsce w klasyfikacji medalowej z 12 medalami, w tym 7 złotymi. Gratulacje i wielkie podziękowania! Brawo! Brawo! Brawo!” – napisał prezydent Andrzej Duda. Minister sportu Witold Bańka zwrócił uwagę na historyczny sukces osiągnięty przez polskich lekkoatletów w Berlinie. „Wspaniały występ naszych biało-czerwonych gwiazd – 12 medali! Jesteście naszą dumą. 172 punkty (miejsca 1-8) – najlepszy wynik w historii Królowej Sportu!!! To pokazuje naszą siłę i potencjał” – podkreślił.