Eksplodował skład broni. Dziesiątki zabitych cywilów

Eksplozja spowodowała zawalenie się dwóch budynków (fot. Alaa Fetravi/Anadolu Agency/Getty Images)

Co najmniej 39 cywilów, w tym 12 dzieci, zginęło w niedzielę w wyniku wybuchu składu broni w miejscowości Sarmada w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Syria: 50 ofiar śmiertelnych po wybuchu w pobliżu tureckiej granicy

Do 50 wzrosła liczba zabitych w wybuchu samochodu pułapki, do którego doszło w sobotę w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej miejscowości Azaz...

zobacz więcej

Eksplozja spowodowała zawalenie się dwóch budynków – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Organizacja ta ma swoją siedzibę w Londynie, ale dysponuje rozległą siatką informatorów w terenie na obszarze Syrii.

Według szefa Obserwatorium Praw Człowieka, Ramiego Abdela Rahmana, magazyn z bronią znajdował się w budynku mieszkalnym należącym do handlarza bronią pracującego dla Hajat Tahrir asz-Szam (HTS), zbrojnego ugrupowania dżihadystycznego utworzonego przez dawną syryjską filię Al-Kaidy, która kontroluje większość prowincji Idlib.

Z pomocą rannym pośpieszyli ratownicy z organizacji pomocowej Białe Hełmy, działającej w ogarniętej wojną Syrii na terenach kontrolowanych przez rebeliantów.

Muhafaza Idlib jest jedną z ostatnich w Syrii, które pozostają jeszcze poza kontrolą władz w Damaszku. Prezydent Syrii Baszar el-Asad deklaruje, że odbicie tego regionu, całkowicie już otoczonego przez tereny kontrolowane przez siły rządowe, jest jednym z jego głównych celów.

źródło:

Zobacz więcej