Mechanik porwał samolot. Rozbił się w pobliżu Seattle

Pracownik linii lotniczych przeprowadził bez zezwolenia start samolotu bez pasażerów w Seattle w stanie Waszyngton; samolot rozbił się – poinformowali przedstawiciele międzynarodowego portu lotniczego Seattle-Tacoma.

Awionetka spadła na las. Pilot zginął na miejscu

Pilot, obywatel Niemiec, zginął w wypadku awionetki, do którego doszło w środę w okolicach miejscowości Klików w powiecie żagańskim (woj....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem czasu miejscowego (sobota rano w Polsce). Samolot po wystartowaniu runął do morza – napisano na Twitterze lotniska.

Według wstępnych informacji samolot ukradł mechanik – wynika z wpisu policji w hrabstwie Pierce na Twitterze. Według służb, motywy działania 29-letniego mężczyzny, który ukradł maszynę, były „samobójcze” i nie miały podłoża terrorystycznego. Samolot rozbił się na słabo zaludnionej Ketron Island, na której znajduje się kilka domów. Jak podały linie lotnicze Alaska Airlines, porwany samolot należał do siostrzanej linii lotniczej Horizon Air i był to samolot typu Bombardier Dash 8-Q400. Po nieautoryzowanym starcie maszyny z lotniska Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej wysłało myśliwce F- 15, by zabezpieczały lot skradzionej maszyny.

źródło:
Zobacz więcej