Dwoje policjantów ofiarami strzelaniny w Fredericton

Podczas strzelaniny w Fredericton zginęła 43-letnia policjantka Sara Mae (P) i 45-letni policjant Lawrence Robb Costello (L) (fot. PAP/EPA/FREDERICTON POLICE)

Podczas strzelaniny w piątek w Fredericton na wschodzie Kanady zginęła 43-letnia policjantka Sara Mae i 45-letni policjant Lawrence Robb Costello. Dwie kolejne ofiary nie zostały jeszcze zidentyfikowane – podała agencja Reutera.

Strzelanina w Kanadzie. Cztery osoby nie żyją

Strzelanina w zachodniej Kanadzie. Policja informuje, że cztery osoby zostały zabite. Nie wiadomo, jaki jest los sprawcy lub sprawców.

zobacz więcej

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez ok. 56 tys. osób, będącym stolicą prowincji Nowy Brunszwik ogłosiła, że jeden domniemany napastnik został schwytany i jest poważnie ranny. Zapewniła również, że zagrożenie minęło.

Do strzelaniny doszło na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

„Okropne wiadomości płyną z Fredericton” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. „Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji” - dodał.

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób.

źródło:

Zobacz więcej