Marcin Lewandowski wicemistrzem Europy w biegu na 1500 m

Bardzo długo biegł na dalszej pozycji. Na ostatniej prostej Marcin Lewandowski zdecydował się na fantastyczny finisz i ukończył bieg na 1500 metrów na drugim miejscu. To szósty medal Biało-Czerwonych w ME w Berlinie!

Polska kulomiotka ze złotem ME. „Zrobiłam swoje”

Kolejne złoto dla Polski. Paulina Guba zajęła pierwsze miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polka swoim...

Lewandowski od początku biegu trzymał się w końcówce stawki, ale przed ostatnim okrążeniem zaczął przesuwać się do przodu. Na ostatnich metrach włączył „szósty bieg” i minął kilku rywali. Lewandowski był blisko dogonienia prowadzącego Jakoba Ingebrigtsena (3:38,10), ale ostatecznie przegrał z Norwegiem o cztery setne sekundy i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Podium uzupełnił Brytyjczyk Jake Wightman (3:38,25).

To szósty medal polskiej reprezentacji w Berlinie, a pierwszy wywalczony w konkurencji biegowej. Wcześniej złote medale zdobyli Paweł Fajdek (rzut młotem) oraz Michał Haratyk i Paulina Guba w pchnięciu kulą. Drugie miejsca zajęli Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).