Apel policji do uczestników wypadku. Jedna z osób rannych ma wirusa HIV

zdjęcie ilustracyjne (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Policja apeluje do wszystkich osób, które doznały jakichkolwiek obrażeń w czasie piątkowego wypadku autobusu w Częstochowie, o jak najszybsze zgłoszenie się do szpitali. Jedna z sześciu osób, które trafiły do szpitala, poinformowała, że jest nosicielem wirusa HIV. Autobusem jechało co najmniej 20 osób.

Zarażał partnerów wirusem HIV

zobacz więcej

10 sierpnia przed godz. 9.00 na ulicy Mirowskiej w Częstochowie autobusowi linii 11 zajechał drogę rowerzysta. Kierowca gwałtowanie zahamował, co doprowadziło do rozbicia szyby wewnątrz pojazdu. Sześciu pasażerów doznało potłuczeń i skaleczeń, więc zabrano ich do szpitala. Pozostali pasażerowie rozeszli się.

Jedna z poszkodowanych osób powiedziała ratownikom, że jest nosicielem wirusa HIV.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wykazała się taką odpowiedzialną postawą. Tym bardziej że nosiciel wirusa HIV nie ma obowiązku informowania kogokolwiek o swojej chorobie. Apelujemy do uczestników zdarzenia, którzy ponieśli obrażenia ciała, nawet niewielkie, lub mieli kontakt z krwią, o pilne zgłoszenie się do najbliższego szpitala – powiedziała podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że autobusem jechało co najmniej 20 osób. Służby miejskie zapewniły, że autobus zostanie odkażony, nim wróci do dalszej eksploatacji.

źródło:
Zobacz więcej