Włoski wicepremier o korzystaniu z matek surogatek przez homoseksualistów: To horror

Wicepremier Włoch powiedział, że jego rząd wspiera naturalną rodzinę (fot. Stefano Schirato\Mondadori Portfolio via Getty Images)

Matteo Salvini, włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, zjawisko korzystania przez pary homoseksualistów z matek surogatek nazwał horrorem. Polecił też zmienić występujące w formularzach ministerstwa terminy „rodzic 1” i „rodzic 2” na „ojciec” i „matka”.

Wicepremier Włoch: Razem z Viktorem Orbanem zmienimy reguły UE

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini zadeklarował, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni „reguły Unii...

zobacz więcej

Salvini udzielił wywiadu mało znanemu katolickiemu dziennikowi internetowemu „Nowa Codzienna Busola”, który cytują teraz wszystkie włoskie media. Powiedział, że jego rząd wspiera naturalną rodzinę, czyli związek mężczyzny z kobietą. Dlatego polecił zmienić nazwę rubryk w formularzach podań o wydanie dowodu osobistego i paszportu.

Wicepremier Włoch ujawnił, że poprosił biuro prawne rządu o ekspertyzę dotyczącą problemu włoskich par gejowskich, które korzystają z usług matek surogatek. We Włoszech jest to wyjęte spod prawa. Jednak włoscy geje korzystają z usług surogatek za granicą, a lokalne władze włoskie potem uznają ich prawa ojcowskie. Wicepremier Salvini chce prawnie zabronić takich praktyk.

źródło:
Zobacz więcej