Ślub 73-letniej Szwedki z kolejnym Gambijczykiem. Urząd emigracyjny mówi „dość”

35-letni Gambijczyk jest trzecim mężem Szwedki (fot. tt/M.M.Traube)

Szwedzki urząd ds. migrantów odmawia zezwolenia na stały pobyt i pozwolenia na pracę mężowi 73-letniej Maire, młodszemu o blisko 40 lat obywatelowi Gambii. Przybysz z Afryki jest już kolejnym wybrankiem kobiety. Poprzedni pochodzili również z Gambii i porzucili ją, gdy dostali pozwolenie na legalny pobyt w Szwecji.

Jak się mieszka w dzielnicy imigrantów w Szwecji?

Tomasz Sekielski z ekipą „Po prostu” odwiedził jedną z dzielnic miasta Malmö – Rosengard, która znajduje się na policyjnej liście 55 stref...

zobacz więcej

35-letni Gambijczyk jest trzecim mężem 73-letniej Szwedki Maire Pehkonen. Szwedzki Urząd ds. Migracji odmówił mężczyźnie zezwolenia stałego pobytu i pozwolenia na pracę. Urzędnicy w swoim uzasadnieniu podkreślają, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że mężczyzna dzięki zawarciu małżeństwa z 73-letnią kobietą będzie chciał otrzymać dokumenty pozwalające mu na legalny pobyt w kraju.

Rzeczywiście, co do stałości uczuć nowego wybranka kobiety nie można mieć pewności. Szwedka miała wcześniej dwóch mężów, również z Gambii, którzy odeszli od niej, gdy dostali pozwolenia na stały pobyt w swoim nowym kraju.


Kobieta skarży się na tę decyzję. Podkreśla, że przez ponad 40 lat pracowała i płaciła podatki w Szwecji i nie rozumie, dlaczego nie może mieszkać z mężem.

Choć urząd stwierdził, że kobieta posiada wystarczające warunki mieszkaniowe i potwierdził ważność udzielenia parze ślubu, uznał, że nie są to wystarczające przesłanki. Po kolejnej decyzji odmownej, kobiecie pozostaje odwołanie się do Sądu Najwyższego w Szwecji.

źródło:
Zobacz więcej