Paraliż na Okęciu. Awionetka wstrzymała starty i lądowania samolotów

Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu było sparaliżowane przez godzinę (fot. PAP/Rafał Guz)

We wtorek około godz. 22.00 na prawie godzinę wstrzymano ruch lotniczy na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Powodem była awionetka, która krążyła nad lotniskiem. Trwa wyjaśnianie, dlaczego jej lot kolidował z kursami samolotów pasażerskich.

Dyrektor Emirates: Z całego serca kibicuję Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu

– Z całego serca kibicuję pomysłowi nowego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że przepustowość warszawskiego portu...

zobacz więcej

Powodem wstrzymania ruchu na lotnisku był mały samolot, który krążył przez pewien czas nad warszawskim Okęciem, a następnie odleciał.

Samolot został szybko namierzony i okazało się, że pilot wylądował na małym lotnisku Warszawa-Bemowo, z którego korzysta m.in. Aeroklub Warszawski oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

40-latni pilot został poproszony przez służby portu Chopina o przedstawienie dokumentów uprawniających go do lotu nad lotniskiem.

– Na tę chwilę są prowadzone czynności, czy miał on stosowne pozwolenia na to, żeby się poruszać w tej strefie powietrznej, czy też nie – mówi Justyna Gwiazda-Waś z policyjnego posterunku w porcie lotniczym.

Incydent spowodowania zagrożenia w ruchu lotniczym będzie wyjaśniać prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej