Chiński nożownik zaatakował posterunek policji

Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował posterunek policji w Syczuanie w południowo-zachodnich Chinach (fot. PAP/EPA/DAVID CHANG)

Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował w poniedziałek posterunek policji w Syczuanie w południowo-zachodnich Chinach; zginęło dwóch funkcjonariuszy i sprawca ataku, cztery osoby zostały ranne – poinformowała lokalna policja na oficjalnym kanale społecznościowym.

Nożownik w Puńsku. Do szpitala trafiło pięciu Polaków

21-letni obywatel Litwy ranił nożem pięć osób przed lokalem w Puńsku (woj. podlaskie). Napastnik został zatrzymany przez policję. Zostały mu...

zobacz więcej

Do ataku doszło w godzinach rannych w miasteczku Fujia w powiecie Renshou w zachodniej części Syczuanu. Jego sprawca, mężczyzna o nazwisku Zhou, jest głównym podejrzanym w sprawie wcześniejszego zabójstwa – podano w komunikacie.

Gdy policjanci przygotowywali się, by go aresztować, Zhou wjechał samochodem w grupę ludzi stojących przed posterunkiem, po czym zaczął atakować nożem osoby w pobliżu. W czasie walki policjanci zastrzelili napastnika – napisano.

W późniejszym komunikacie dodano, że od odniesionych ran zmarło dwóch policjantów, w tym komendant posterunku. Życiu pozostałych czterech osób, które ucierpiały w ataku, nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo – poinformowano.

Brutalne przestępstwa są w Chinach stosunkowo rzadkie w porównaniu z wieloma innymi krajami. W ostatnich latach doszło tam jednak do szeregu ataków, których sprawcy posługiwali się najczęściej nożami i siekierami, gdyż broń palna jest w Chinach ściśle kontrolowana.

źródło:

Zobacz więcej