RAPORT

Kampania 2020

Ronaldo ambasadorem centrum krwiodawstwa w Białymstoku

Ronaldo niedawno przeszedł z Realu Madryt do Juventusu Turyn (fot. Giulio Lapone/Anadolu Agency/Getty Images)

Cristiano Ronaldo został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku – poinformowała placówka na swojej stronie internetowej.

„Efekt Cristiano Ronaldo”. Real Madryt traci fanów

Transfer Cristiano Ronaldo z Realu do Juventusu to dla „Królewskich” strata nie tylko sportowa, ale i marketingowa. Portugalczyk to bowiem marka...

zobacz więcej

Centrum przypomina, że portugalski sportowiec, ikona futbolu, sam jest dawcą krwi od 24. roku życia. Bierze udział w kampanii honorowego dawstwa krwi Be The 1.

„Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa” – czytamy w komunikacie placówki.

„Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę, jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi. Dołącz do Cristano Ronaldo i RCKiK w Białymstoku. Oddaj krew już dziś i uratuj komuś życie. Be The 1” – apeluje białostockie centrum krwiodawstwa.

Cristiano Ronaldo to pięciokrotny laureat prestiżowego trofeum Złotej Piłki, przyznawanego co roku najlepszemu piłkarzowi na świecie. Jest on także pięciokrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów i mistrzem Europy z 2016 roku.

źródło:
Zobacz więcej