RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Biedronka wycofuje mrożonki. Mogą zawierać groźne bakterie

Mrożonki mogą zawierać bakterię Listeria monocytogenes (fot. Shutterstock/Evikka)

Firma Jeronimo Martins Polska SA, właściciel sieci Biedronka, umieścił na swojej stronie komunikat skierowany do konsumentów dotyczący wycofania mrożonych warzyw. Mrożonki wyprodukowane dla Biedronki przez firmę Greenyard Frozen Poland mogą potencjalnie zawierać bakterię Listeria monocytogenes.

Toksyczny produkt na „Ryneczku Lidla”. Komunikat dla klientów dyskontu

Badania wykazały, że papryka sprzedawana w Lidlu zawierała zbyt duże ilości związku chemicznego o nazwie ethephon, który stosuje się w rolnictwie...

zobacz więcej

„Osoby, które zakupiły produkty:
• Warzywa na patelnię z ziemniakami Mrozna Kraina 750g, producent Greenyard
• Warzywa na patelnię po włosku Mrozna Kraina 450g, producent Greenyard

z datą przydatności do 06.2020, proszone są o ich zniszczenie lub zwrócenie do punktu sprzedaży, w którym zostały nabyte” – czytamy w komunikacie firmy Greenyard, producenta mrożonek.

„Jednocześnie informujemy, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów dostarczonych przez naszą firmę, tj. Greenyard Frozen Polska i nie dotyczy ww. produktów, dostarczanych przez inne podmioty na rynku” – czytamy dalej w komunikacie.

„Podkreślamy, że badania kontrolne ww. produktów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Inicjatywa wycofania wynika ze zobowiązania do podejmowania maksymalnych środków ostrożności, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, które jest najwyższym priorytetem Greenyard” - podkreślił producent.

źródło:
Zobacz więcej