RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mikrorewolucja”. Wódka idzie w ślady piwa

Producenci chcą odwrócić tendencje spadkowe na rynku wódki (fot. Pixabay)

Leżakowane wyroby pojawiają się w portfelach największych producentów mocnych alkoholi – informuje „Puls Biznesu”. Producenci wódki chcą powtórzyć drogę piwowarów i zbudować rynek trunków rzemieślniczych.

Kultura, tradycja, sztuka i… wódka. Polskie dziedzictwo „narodowego trunku”. #PolskaToWiecej

Jedyne takie miejsce, gdzie polskim dziedzictwem narodowym okrzyknięto trunek. Trunek, który według znawców pierwszy raz został sporządzony właśnie...

zobacz więcej

Dziennik zwraca uwagę, że o ile w przypadku browarów na poszukiwanie nowych ścieżek postawili najpierw mali producenci, o tyle w przypadku wódki za mikrorewolucję zabrali się najwięksi.

– Trudno ocenić, jak duża to wartościowo kategoria, ale widać, że zapanował tu ruch. Nasza pierwsza sprzedaż wygląda bardzo obiecująco – przekonuje Krzysztof Kouyoumdjian, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w CEDC.

– Jesteśmy na razie na początku drogi, nie powinniśmy spekulować, czy zajdzie tu rewolucja. Konsumenci coraz mocniej szukają produktów związanych z tradycją, konkretnym obszarem, kulturą, a rzemieślnicza wódka jest dziś uzupełnieniem podstawowej oferty. To, że po Wyborowej w taką kategorię weszli inni, pokazuje, że jest to rynkowa szansa – tłumaczy Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

źródło:
Zobacz więcej