RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sąd koleżeński w Platformie. „Położyło to cień na mojej partii”

Radna usunęła swój wpis i przeprosiła wszystkich Ukraińców (fot. fb/Monika Suska/tt/Marcin Wyrwał)
Radna usunęła swój wpis i przeprosiła wszystkich Ukraińców (fot. fb/Monika Suska/tt/Marcin Wyrwał)

Najnowsze

Popularne

Do regionalnego sądu koleżeńskiego PO trafił wniosek o ukaranie radnej m.st. Warszawy Moniki Suskiej za jej niedzielne wpisy o Ukraińcach - poinformował sekretarz stołecznych struktur PO Jarosław Szostakowski.

Trzaskowski ponawia niezrealizowane obietnice Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, obiecał budowę tunelu pod Wisłostradą, na wysokości Zamku Królewskiego. Dokładnie ten sam...

zobacz więcej

Monika Suska napisała w niedzielę na Facebooku: „Zawsze miałam swoje zdanie na temat Ukraińców. A my ich wpuszczamy na potęgę. Ukrainiec w Biedronce, Ukrainiec w transporcie, Ukrainiec w budowlance, a teraz Ukrainiec jako piąta Kolumna. Zapewniam, że nie jest to przypadek odosobniony. Niedawno na Szembeku Ukraińcy wszczęli awanturę w obronie PiS”.

Jej usunięty później wpis został zilustrowany zdjęciem ukraińskiego aktora, który – według niepotwierdzonych informacji, rozpowszechnianych w mediach społecznościowych – miał naruszyć nietykalność cielesną policjanta podczas czwartkowej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim.

Szostakowski już w niedzielę ocenił na Twitterze, że post radnej był „absolutnie skandaliczny i niedopuszczalny”. Zapowiedział, że w tej sprawie skieruje wniosek o ukaranie Suskiej przez sąd koleżeński.

– Nie wiem, co mi się stało, ale ogromnie przepraszam. Nie tylko wszystkich Ukraińców, ale szczególnie Pana Wieczysława – powiedziała Suska w niedzielę portalowi Fakt24.

–Wiem, że stanę przed sądem koleżeńskim. Żałuję, że mój nieodpowiedzialny wpis położył się cieniem na partii – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej