RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W niedzielę złożono milionowy wniosek w programie „Dobry start”

W niedzielę został złożony milionowy wniosek online w ramach programu „Dobry start” – poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Rafalska: Samorządy wypłacają już pieniądze z programu „Dobry start”

Wypłacane są pierwsze pieniądze z programu „Dobry start” dla rodzin, które złożyły wniosek o świadczenie drogą elektroniczną – poinformowała...

zobacz więcej

– Od 1 lipca br. do niedzieli za pośrednictwem internetu złożono milion wniosków o wypłatę świadczeń z programu „Dobry Start”, który ma pomoc polskim rodzinom – powiedziała rzeczniczka rządu.

Kopcińska przypomniała, że w ramach programu wypłacane jest jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka bez względu na dochód w rodzinie. Wyprawkę otrzyma rodzic na każde dziecko do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do 24 roku życia. Wsparcie to – jak wskazała rzeczniczka rządu – ma otrzymać 4,6 mln uczniów.

– Zgodnie z obietnicą realizujemy bardzo dobry i potrzebny program premiera Mateusza Morawieckiego, w ramach naszej polityki prorodzinnej – dodała Kopcińska.

Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start” on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjna, papierową.

W ramach programu „Dobry Start” 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

źródło:

Zobacz więcej