RAPORT

Atak na Jana Pawła II

W „NYT” o powstaniu warszawskim. Polski milioner wykupił stronę

Zajmujące całą stronę, płatne ogłoszenie poświęcone powstaniu warszawskiemu, zostało zamieszczone w sobotę w amerykańskim dzienniku „New York Times”. Artykuł jest sponsorowany przez Wiesława Włodarskiego, jednego z najbogatszych Polaków. 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu powstania.

„Jesteśmy, jeśli pamiętasz”. Spot z okazji 74. rocznicy wybuchu powstania

„Jesteśmy, jeśli pamiętasz” – hasło spotu filmowego przygotowanego z okazji zbliżającej się 74. rocznicy powstania warszawskiego. Tuż przed kolejną...

zobacz więcej

Materiał reklamowy został zamieszczony w weekendowym wydaniu amerykańskiego dziennika. Zawiera najważniejsze informacje o powstaniu oraz zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Bardzo często podróżuję do Ameryki, spotykając się z liderami biznesowymi w Stanach Zjednoczonych. Zawsze miałem do czynienia z niewielką wiedzą na temat Polski, nie mówiąc już o polskiej historii. Zdecydowałem się na tę kampanię, aby uczyć, edukować i pokazywać ludziom polską historię, jednocześnie pracując nad budowaniem dobrej przyszłości dla naszych międzynarodowych relacji – mówi Wiesław Włodarski, prezes Rady Nadzorczej FoodCare, pomysłodawca i organizator akcji.

Bulwersująca reklama Tigera z Powstaniem Warszawskim. „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie”

1 sierpnia - Dzień Pamięci, wyprostowany środkowy palec oraz napis „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!” – w ten skandaliczny sposób...

zobacz więcej

55. na liście najbogatszych Polaków

Włodarski w tym roku, z majątkiem wycenianym na 700 mln zł, zajął 55. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”.

Tygodnik „Wprost” wskazuje, że biznesmen już od dłuższego czasu mówił, że chce wejść ze swoją ofertą na amerykański rynek, a tekst o powstaniu w „NYT” – oprócz edukacji historycznej – ma dać sygnał, że polskie produkty z FoodCare są już dostępne w USA.

Sprawa może też mieć drugie dno. Włodarski procesował się z Dariuszem Michalczewskim o prawa do marki Tiger, ostatecznie przegrywając tę walkę. Rok temu na 1 sierpnia producent Tigera zamieścił w mediach społecznościowych reklamę z środkowym palcem i hasłem: „chrzanić to, co było”. Wybuchł wówczas skandal. Być może wykupiona w „NYT” reklama ma pokazać konkurencji, jak należy dbać o pamięć powstania – zauważa „Wprost”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej