Toksyczny produkt na „Ryneczku Lidla”. Komunikat dla klientów dyskontu

Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach (fot. flickr/ DennisM2)

Badania wykazały, że papryka sprzedawana w Lidlu zawierała zbyt duże ilości związku chemicznego o nazwie ethephon, który stosuje się w rolnictwie jako regulator wzrostu i rozwoju roślin. Niemiecka sieć dyskontów zdecydowała się wycofać produkt ze sprzedaży.

Bakteria coli w butelkowanej wodzie. GIS wycofuje wody źródlane ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek, że zostały wycofane ze sprzedaży niektóre partie wód źródlanych Józefowianka i Świętokrzyska....

zobacz więcej

Informacja dotyczy produktu „Papryka słodka luz” o nr. partii L 28/07, którą można było zakupić w dniach 17-21 lipca.

„W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży” czytamy w komunikacie, w którym zamieszczono również przeprosiny dla klientów.

Kontrola wewnętrzna dowiodła, że zawierała zbyt duże ilości związku chemicznego, który stosuje się w rolnictwie jako regulator wzrostu i rozwoju roślin. Ta substancja to ethephon. Spożyta w zbyt dużej ilości może powodować biegunki i częste oddawanie moczu.

Jak zapewnia właściciel sieci Lidl, produkt można zwrócić we wszystkich sklepach. Warto jednak wcześniej się upewnić, że zakupiliśmy konkretnie tę paprykę.

„Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem” – czytamy w komunikacie.

źródło:
Zobacz więcej