Strzelanina w meksykańskim kurorcie. Media: Nie żyje szef policji

Policja na miejscu zdarzenia (fot. PAP/EPA/ALONSO CUPUL)

Co najmniej pięć osób zginęło, a dwie zostały ranne w strzelaninie między policją a członkami gangu w meksykańskim kurorcie Cancun – poinformowały miejscowe władze. Podczas wymiany ognia nie ucierpiał żaden turysta.

Strzelanina w klubie w Meksyku. Są zabici i ranni

Co najmniej pięć osób zginęło, a 15 zostało rannych w strzelaninie przed klubem Blue Parrot w meksykańskim Playa del Carmen. Mężczyzna otworzył...

zobacz więcej

Według mediów wśród zabitych jest szef miejscowej policji. Do strzelaniny doszło w dzielnicy Puerto Juarez, w pobliżu popularnej plaży.

Jeszcze do niedawna w Cancun, kurorcie popularnym wśród amerykańskich i europejskich turystów, było - w porównaniu do innych rejonów Meksyku - względnie spokojnie. Ostatnio jednak coraz częściej dochodzi tam do starć między policją a gangami narkotykowymi.

Od wielu lat przez Meksyk przetacza się fala przemocy. Według oficjalnych danych w 2017 roku odnotowano w tym kraju ponad 29 tysięcy zabójstw - najwięcej od dwóch dekad.

Wojna władz Meksyku z kartelami narkotykowymi i schwytanie ważnych bossów doprowadziło do tego, że gangi podzieliły się na mniejsze i bardziej brutalne komórki.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto jest coraz mocniej krytykowany za nieskuteczne działania podejmowane w obliczu rosnącej przestępczości.

źródło:

Zobacz więcej