Jest dochodzenie ws. naruszenia nietykalności policjanta

Policja prowadzi dochodzenie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Chodzi o czwartkowe wydarzenia sprzed Pałacu Prezydenckiego, gdzie protestowali przeciwnicy zmian w sądownictwie.

Policja: Podczas protestu ktoś użył gazu wobec funkcjonariuszy

– Podczas interwencji policji, w pewnym momencie w kierunku policjantów ktoś użył gazu. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa policjantów, jeden z...

zobacz więcej

Przebieg interwencji i zachowanie protestujących widać na nagraniu opublikowanym na antenie TVP.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak przyznaje, że takie dochodzenie zostało podjęte. Jednym z dowodów w sprawie ma być właśnie materiał TVP Info. Zdaniem Marczaka na nagraniu widać, że mamy do czynienia ze znieważeniem funkcjonariusza, który był popychany przez jednego z uczestników manifestacji.

– Policjanci podejmują działania zmierzające do identyfikacji osób – wyjaśnia rzecznik. Dlatego policja złożyła pismo do TVP z próbą o udostępnienie tego materiału. Ma być uzupełnieniem tych nagrań, którymi dysponuje służba. Za znieważenie funkcjonariusza może grozić kara do 3 lat więzienia.

teraz odtwarzane
Kom. Marczak: Policjanci byli kopani, wyzywani, drapani, opluwani

W czwartek przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie protestowali przeciwnicy zmian w sądownictwie. Krytykowali podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw m.in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

źródło:
Zobacz więcej