RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trzaskowski ponawia niezrealizowane obietnice Gronkiewicz-Waltz

Kandydat PO na prezydenta Warszawy, tak jak jego poprzedniczka, zaproponował budowę tunelu pod Wisłostradą (fot. arch.PAP/Grzegorz Jakubowski)
Kandydat PO na prezydenta Warszawy, tak jak jego poprzedniczka, zaproponował budowę tunelu pod Wisłostradą (fot. arch.PAP/Grzegorz Jakubowski)

Najnowsze

Popularne

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, obiecał budowę tunelu pod Wisłostradą, na wysokości Zamku Królewskiego. Dokładnie ten sam pomysł zawarła w swoich obietnicach wyborczych Hanna Gronkiewicz-Waltz w trakcie kampanii w 2006 roku. Mimo upływu kolejnych kadencji pomysł nie wyszedł jednak poza fazę obietnic.

Trzaskowski: najważniejsza jest wiarygodność. Internauci punktują kandydata PO

Czas na politykę „wysokiego pressingu”; czas odzyskać przestrzeń, którą oddaliśmy politykom posługującym się kłamstwem i manipulacją – zapowiedział...

zobacz więcej

Na zorganizowanej w piątek konferencji prasowej Trzaskowski zapowiedział, że w razie zostania prezydentem stolicy doprowadzi do budowy tunelu pod warszawską Wisłostradą. Chodzi o odcinek, na którym trasa oddziela Zamek Królewski od Wisły.

– Potem ze Starówki będzie można zejść na bulwary. Chcemy zakryć ten fragment Wisłostrady, chcemy go puścić w tunelu, od ul. Sanguszki, od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych aż po ogrody (przed Zamkiem Królewskim – przyp. red.) – stwierdził kandydat PO.

Dokładnie taki pomysł przewidywała opracowana w 2006 r. mapa obietnic wyborczych Gronkiewicz-Waltz, wieloletniej prezydent Warszawy z ramienia PO. Do realizacji planów nigdy jednak nie doszło. Na mapach opracowywanych w toku kolejnych kampanii pomysł już nie widniał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej