Policja: Podczas protestu ktoś użył gazu wobec funkcjonariuszy

– Podczas interwencji policji, w pewnym momencie w kierunku policjantów ktoś użył gazu. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa policjantów, jeden z nich również użył gazu – powiedział portalowi tvp.info rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. – Jeden z policjantów dostał strumieniem gazu w oko, drugi w twarz – dodaje rzecznik.

Stołeczna Policja opublikowała też na swoim oficjalnym koncie na Twitterze film, w którym rzecznik przybliża szczegóły wypadków pod Sejmem w czwartkowy wieczór.

Rzecznik warszawskiej policji ustosunkował się w ten sposób do zarzutów, które stawiali funkcjonariuszom niektórzy politycy, dziennikarze, uczestnicy protestów, a także niektóre media.

Dziennikarz Polsatu Krzysztof Panek zamieścił na Twitterze film z adnotacją, „żeby nikt wam nie wciskał kitu, że to policja atakowała demonstrantów”.

„Policja przerwała »malowanko« i wylegitymowała Suchanow i Winiarskiego. W reakcji tłum w przewadze otoczył kilkoro policjantów, wyzywając ich od ZOMO i Gestapo” – poinformowała na Twitterze Kataryna. Blogerka zamieściła też link do relacji jednego z obecnych pod Sejmem.
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie protestowali w czwartek wieczorem przeciwnicy zmian w sądownictwie. Krytykowali podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustaw m.in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

źródło:
Zobacz więcej