Cristiano Ronaldo skazany na dwa lata więzienia. Zapłaci też wysoką grzywnę

Cristiano Ronaldo doszedł do porozumienia z hiszpańską prokuraturą (fot. REUTERS/Tatyana Makeyeva)

Cristiano Ronaldo osiągnął porozumienie z prokuraturą w sprawie kary za przestępstwa podatkowe. Piłkarz zostanie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu, a także będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości ok. 19 mln euro. Na ugodę zgodziła się hiszpańska agencja podatkowa.

Cristiano Ronaldo przechodzi do Juventusu Turyn

Real Madryt zaakceptował ofertę Juventusu za Cristiano Ronaldo. Portugalczyk opuści Królewskich po 9 latach za 100 milionów euro. Klub zgodzi się...

zobacz więcej

Sprawa ma związek z oszustwami podatkowymi popełnionymi w latach 2011-2014. Były piłkarz Realu Madryt miał uniknąć płacenia podatków o wysokości 14,7 mln euro. Kwota ta w wyniku umowy została zmniejszona do 5,7 mln euro, ale po dodaniu odsetek i opłat sądowych Ronaldo ostatecznie zapłaci prawie 19 mln euro.

Hiszpańska agencja informacyjna EFE poinformowała, że Ronaldo uniknie pozbawienia wolności ze względu na przyznanie się do czterech przestępstw podatkowych.

W marcu bieżącego roku władze skarbowe odrzuciły poprzednią ofertę piłkarza. Hiszpańska agencja podatkowa postanowiła kontynuować postępowanie wobec Portugalczyka.

W lipcu Ronaldo odszedł z Realu Madryt i dołączył do Juventusu Turyn. Nie uniknął jednak kary za przestępstwa popełnione w Hiszpanii.

źródło:
Zobacz więcej