RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zuckerberg stracił ponad 15 miliardów dolarów w... pięć minut

Jeszcze nigdy w historii żadna firma nie straciła w jeden dzień tylu pieniędzy co Facebook (fot.  REUTERS/Charles Platiau)
Jeszcze nigdy w historii żadna firma nie straciła w jeden dzień tylu pieniędzy co Facebook (fot. REUTERS/Charles Platiau)

Dla wielu najbogatszych ludzi na świecie utrata 15,1 miliarda dolarów w ciągu pięciu minut byłaby zgubą. Dla Marka Zuckerberga to jednak zaledwie jedna szósta wartości jego majątku. Utrata fortuny była spowodowana gwałtownym spadkiem akcji Facebooka.

Szef Facebooka przeciwny usuwaniu z niego treści negujących Holokaust

Szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział w wywiadzie dla portalu Recode, że jakkolwiek uznaje za „głęboko obraźliwe” zaprzeczanie Holokaustowi,...

zobacz więcej

Jego fortuna spadła o 17 procent w pierwszych pięciu minutach otwarcia Wall Street w czwartek, ponieważ akcje Facebooka spadły o 18 procent; skurczyło to kapitalizację giełdową giganta o ponad 120 mld dol.

Gwałtowny spadek jest związany ze skandalem z Cambridge Analytica i unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).

Firma poinformowała, że w tym roku sytuacja Facebooka raczej się nie poprawi. Szef finansów giganta mediów społecznościowych przyznał, że tempo wzrostu przychodów będzie spadać również w trzecim i czwartym kwartale – ta wizja z pewnością odstraszyła inwestorów.

Jeśli sytuacja się utrzyma, Zuckerberg spadnie z trzeciego na szóste miejsce w rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie Bloomberga. Jeszcze nigdy w historii żadna firma nie straciła w jeden dzień tylu pieniędzy co Facebook.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej