RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odeszła od taśmy produkcyjnej i urodziła. Śledztwo ws. usiłowania zabójstwa noworodka

Dziecko udało się uratować (fot. Shutterstock/Antonio V. Oquias)
Dziecko udało się uratować (fot. Shutterstock/Antonio V. Oquias)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dziecka urodzonego w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw w Milejowie (Lubelskie) przez 36-letnią Ukrainkę. Dziecko udało się uratować.

Zabił niemowlę. Akt oskarżenia przeciwko ojcu

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach (Podlaskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Damianowi P. za zabójstwa swojego dwumiesięcznego dziecka....

zobacz więcej

Prokurator bierze pod uwagę także ewentualność usiłowania zabójstwa dziecka przez matkę pod wpływem porodu bądź w czasie jego przebiegu – powiedział prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dziecko zostało znalezione w plastykowym pojemniku w toalecie w zakładach w Milejowie. Urodziła je 36-letnia Ukrainka, która tam pracowała. Kobieta w pewnym momencie odeszła od taśmy produkcyjnej i udała się do toalety. Gdy jej nieobecność się przedłużała, jej siostra poszła jej szukać. Znalazła ją w toalecie, zakrwawioną. Wszczęła alarm, przybiegły inne pracownice; zobaczyły noworodka w plastykowym pojemniku. Zajęły się nim, doprowadziły do tego, że zaczął oddychać, otworzył oczy.

Uderzała niemowlęciem o ziemię, dusiła i zostawiła na mrozie. Matka usłyszała zarzut zabójstwa

Obudziła się w nocy i postanowiła pozbyć się dziecka. Tak 36-letnia kobieta z gm. Piotrków Kujawski wyjaśniała w prokuraturze swoje postępowanie....

zobacz więcej

Pogotowie zabrało dziecko i matkę do szpitala w Świdniku. Dziewczynka waży 2,5 kg. – Dziecko ma zapalenie płuc, jest pod opieką lekarzy – zaznaczył Sitarski.

Ukrainka nie była jeszcze przesłuchiwana, prokurator zabezpieczył dokumentację związaną z jej zatrudnieniem. – Kobieta pracowała w chłodni, tam są noszone obszerne ubrania, osoby postronne mogły nie wiedzieć, że jest w ciąży. Prokuratura będzie sprawdzać, czy to ukrywała i wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy – dodał Sitarski.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie. Jako pierwszy poinformował o tym portal RMF24.pl

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej