Pomazano budynek biura PiS. „To obrzydliwy akt wandalizmu”

Nieznani sprawcy pomazali elewację Biura Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie przy ul. Koszykowej. Na oknach budynku różową farbą w sprayu namazano słowa – „Se możecie wypie…lać”. To kolejny akt wandalizmu wymierzony w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej na siedzibach posłów tej partii napisano m.in. „Czas na sąd ostateczny”, czy „PZPR”.

Atak na biura polityków PiS. „Widać, że to zorganizowana akcja”

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że w nocy nieznani sprawcy zdewastowali filie biura poselsko-senatorskiego,...

zobacz więcej

– Otrzymaliśmy już zgłoszenie. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Teraz najważniejsze są oględziny miejsca, celem tego, aby wykazać z jaką sytuacją mamy do czynienia. Będą podejmowane kroki związane z pociągnięciem do odpowiedzialności sprawców tego czynu – mówił na antenie TVP Info Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Zdaniem policjanta te sytuacje w ciągu ostatnich dni się nasiliły. – Nie możemy mówić wyłącznie o malowaniu, bowiem w tego typu sytuacjach policjanci nazywają te zachowania wandalizmem – stwierdził Marczak.

Z kolei według polityka PiS Marka Suskiego, jest to postępująca brutalizacja życia publicznego i politycznego, wywołana odkąd do władzy doszła PO.

– Brutalizacja postępuje odkąd Platforma Obywatelska przejęła władze. Przecież wtedy doszło do morderstwa przez członka Platformy na działaczu PiS z Łodzi Marku Rosiaku (…) Oni prą do rozstrzygnięć ulicznych; chcą tu wzniecić nowe powstanie, zapowiadają nowy Majdan – stwierdził szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

To kolejne akty wandalizmu, które miały miejsce w ostatnim czasie. W czwartek dwie osoby wdarły się na teren Sejmu i farbą w sprayu napisały na elewacji m.in. hasło „Czas na sąd”. Jedna z osób została zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, druga przez policjantów.

źródło:
Zobacz więcej