Pożar w zakładzie Ekochem ugaszony

Strażacy opanowali pożar zakładu przetwarzającego tworzywa sztuczne w Głogowie koło Torunia. Ogień się już nie rozprzestrzenia, ale dogaszanie potrwa jeszcze wiele godzin. Informację i zdjęcie z pożaru otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Strażacy zapewniają, że nie ma zagrożenia dla pobliskich domów – nie było konieczności ewakuacji także ze względu na dym, który unosił się do góry i był rozwiewany na dużej wysokości.

Wskutek pożaru zawaliła się hala z surowcami o wymiarach około 50x40 m. Do gaszenia pożaru skierowano 29 zastępów strażaków.

Ogniem objętych zostało około 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – składowisko tworzyw i hala produkcyjna – powiedział Arkadiusz Seroczyński rzecznik komendy miejskiej straży pożarnej w Toruniu. Zaznaczył, że działania strażaków były skupione przede wszystkim na ochronie hali, która się nie paliła.

Zakład w niedzielę był nieczynny i nie ma poszkodowanych. Seroczyński dodał, że nie było też konieczności ewakuacji mieszkańców pobliskich domów.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński zapewnia, że zakład, w którym wybuchł pożar – to nie dzikie składowisko, a profesjonalna firma, która zajmowała się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

W akcji gaśniczej uczestniczyło około 250-ciu strażaków. Ponieważ zakład mieści się przy drodze krajowej numer 10, są duże utrudnienia w ruchu spowodowane akcją gaśniczą.
teraz odtwarzane
Pożar w zakładzie WW Ekochem w Głogowie pod Toruniem
Pożar zakładu WW Ekochem w Głogowie pod Toruniem

źródło:
Zobacz więcej