Apel do prof. Strzembosza: Odstąp zdrajców, ratuj swoją godność

– Na miłość boską panie profesorze Strzembosz, odstąp pan zdrajców. Niech Pan nie firmuje ludzi, którzy za komuny skazywali wspaniałych bohaterów na więzienie – powiedział podczas programu „W tyle wizji” Piotr Okołowicz, prawnuk admirała Józefa Unruga. – Była pani I Prezes Sądu Najwyższego jedzie tam do Niemiec i w tym kraju – który Polsce wyrządził tak potworne krzywdy, kraju, który mordował najlepszych synów naszej ziemi – skarży na Polskę – ocenił z kolei działania prof. Gersdorf.

Karczewski o reformie sądownictwa: Ten system zacznie działać normalnie

Zmiany w systemie sprawiedliwości są konieczne, będziemy tu konsekwentni – powiedział w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Gdyni marszałek...

zobacz więcej

Bohater II wojny światowej i twórca legendy polskiej marynarki wojennej wiceadmirał Józef Unrug, był pomimo niemieckich korzeni wierny Polsce. Ze służby w niemieckiej marynarce wojennej zgłosił się do polskiej.

Gość telefoniczny programu „W tyle wizji” wystosował apel do prof. Adama Strzembosza, byłego I Prezesa SN.

– Panie Profesorze Strzembosz, w Warszawie było takie piękne mieszkanie, zimowe leże na Żoliborzu, na ul. Słowackiego. Tam mieszkały moje ciocie, tam zmarła moja prababka Unrug. Ale w tym mieszkaniu żył również Jerzy Lewicki, zastępca szefa Narodowych Sił Zbrojnych, który siedział lata na Mokotowie; był bity i katowany. Moją ciotkę, gdy nosiła mu paczki wyzywali ją od nierządnic. Z wizytą przychodził jeden z nielicznych przyjaciół – oficer Narodowych Sił Zbrojnych, Tomasz Strzembosz. Pan musi wiedzieć o kogo chodzi – kieruje swoje słowa do prof. Strzembosza pan Piotr.

– Panie profesorze Strzembosz, przez lata, gdy wuj wyszedł z więzienia, bo weszła amnestia, do tego domu przychodzili ubecy. Nie będę mówił jakich słów używali wobec moich ciotek, babci i wobec wuja. Powiem panu jedną rzecz, przez przypadek wiedziałem, że wuj ma ukryty pistolet i wielokrotnie mówił do ciotki, że tego nie wytrzyma i popełni samobójstwo. Na miłość boską panie profesorze Strzembosz, odstąp pan zdrajców. Niech Pan nie firmuje ludzi, którzy za komuny skazywali wspaniałych bohaterów na więzienie, a dziś piastują w dalszym ciągu, tak jak sędzia Iwulski, wysokie stanowiska w sądzie. Niech Pan ratuje swoją godność i dobre imię, dobre imię Strzemboszów – zaznacza pan Piotr.źródło:
Zobacz więcej