Wielka Brytania zapłaci za Brexit, jeśli zawarta zostanie umowa handlowa

Londyn zapłaci za Brexit, jeśli UE zgodzi się przyjąć ramy przyszłej umowy handlowej (fot. pixabay)

Londyn zapłaci Brukseli za wyjście z Unii Europejskiej tylko wtedy, jeśli ta zgodzi się przyjąć ramy przyszłej umowy handlowej – powiedział brytyjski minister do spraw Brexitu Dominic Raab w wywiadzie dla „Sunday Telegraph”.

Johnson pisze do May. Wyciek poufnego listu w sprawie Brexitu

Wyciek poufnego listu szefa brytyjskiej dyplomacji do premier Theresy May. Boris Johnson przekonuje w nim, że - wbrew oficjalnym deklaracjom...

zobacz więcej

„Nie może jedna strona wypełniać ze swojej strony umowy, jeśli druga strona tego nie robi lub robi to wolno czy popełnia błędy” – powiedział Dominic Raab. Dodał, że konieczne jest upewnienie się, że warunki pomiędzy stronami zostały uzgodnione.

Dominic Raab urząd ministra do spraw Brexitu zajmuje od 7 lipca. Poprzedni minister, David Davis, złożył dymisję w proteście przeciwko rządowej strategii wychodzenia ze Wspólnoty.

Brytyjski rząd wysyłał dotychczas różne sygnały dotyczące Brexitu – ocenia agencja AFP. Zauważa, że premier Wlk. Brytanii Theresa May w grudniu zgodziła się wypłacić Brukseli od 39 do 44 mld euro. Dokładna kwota miała być zależna od uzgodnionych przyszłych powiązań handlowych.

źródło:
Zobacz więcej