Samuel Pereira: Była I prezes SN wypowiada sie trochę w duchu komediowym

– Mówienie w Berlinie o tym, że będzie prezesem na uchodźstwie; prośba niejako o legitymizację niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, odbiera jej powagę i daje argumenty tym, którzy widzą w tych skierowanych przeciwko obecnemu rządowi działaniach ingerencję z zewnątrz – stwierdził w wypowiedzi na antenie TVP Info redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira, komentując ostatnie wypowiedzi byłej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

Gersdorf: Będę I prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie

– Sędziowie nie mają wojska; sędzia zawsze przegra z władzą; będę I prezesem na uchodźstwie – mówiła na piątkowej konferencji sędzia Małgorzata...

zobacz więcej

– Trochę w duchu komediowym wypowiada się pani była I prezes SN Małgorzata Gersdorf, bo ona sama nie jest w stanie powiedzieć czego chce, co planuje – stwierdził redaktor Pereira, nawiązując do sprawy rzekomego urlopu i wcześniejszego powrotu z niego sędzi Gersdorf.

Sędzia Małgorzata Gersdorf przyjechała w piątek do niemieckiego Karlsruhe, by wygłosić wykład zatytułowany „Państwo prawa w Polsce - stracone szanse?”. Wcześniej w tym niemieckim mieście wzięła udział w konferencji prasowej.

Była pytana m.in. o komentarz do uchwalenia w piątek przez Sejm nowelizacji przepisów m.in. o Sądzie Najwyższym i sądach w sprawie procedur wyboru I prezesa SN i obsadzania stanowisk sędziowskich w SN. Stwierdziła m.in., że „sędziowie nie mają wojska; sędzia zawsze przegra z władzą; będę I prezesem na uchodźstwie”.

źródło:
Zobacz więcej