Przedszkolanki wyłudziły 115 tys. zł od rodziców. Grozi im 5 lat więzienia

Przez okres dwóch lat dyrektorka przedszkola w Poznaniu w porozumieniu z pracownikami wyłudzali pieniądze od rodziców swoich podopiecznych na fikcyjne zakupy sprzętu elektronicznego i płatne szkolenia, których nigdy nie było. Pięć kobiet i jeden mężczyzna są podejrzani o wyłudzenie ponad 115 tys. złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wielka Brytania: 40 szkół zabroniło uczennicom noszenia spódniczek

Około 40 szkół w Wielkiej Brytanii zabroniło uczennicom noszenia mundurków ze spódniczkami. Mają one być zastąpione mundurkami takimi samymi dla...

zobacz więcej

– Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od marca tego roku zajęli się sprawą licznych przelewów bankowych na prywatne konta pracowników jednej z placówek oświatowych na terenie Poznania, które budziły bardzo wiele wątpliwości według organów kontrolnych. Osoby, które pracowały w jednej z placówek oświatowych na terenie Poznania, przywłaszczyły ponad 115 tys. złotych. Łącznie wszyscy usłyszeli ponad 240 zarzutów przywłaszczenia - powiedziała starszy sierżant Marta Mróz z Komendy Miejskiej w Poznaniu.

Policjantka dodała, że „ta sprawa ma charakter rozwojowy. W tej sprawie mogą być kolejne zarzuty i kolejne zatrzymania”

Zatrzymano dyrektor przedszkola, jej zastępcę, księgową, płacową i kadrową oraz mężczyznę, który świadczył usługi serwisowe na rzecz placówki. Są to mieszkańcy Poznania i okolic w wieku od 30 do 60 lat.

źródło:
Zobacz więcej