Prezes Federalnego Trybunału RFN publicznie poparła sędzię Gersdorf

Bettina Limperg - w środku - na posiedzeniu Federalnego Trybunału w 2016 r. (fot. PAP/DPA)

Przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg zajęła stanowisko ws. byłej prezes SN Małgorzaty Gersdorf. – Zwolnienie Małgorzaty Gersdorf jest dotychczas dramatycznym punktem kulminacyjnym rozwoju wypadków, który można określić jako katastrofalny – powiedziała Limperg.

Prof. Krasnodębski: Władza w Polsce należy do narodu polskiego, nie do niemieckiego sądu

– Bettina Limperg nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy Polski – oświadczył w rozmowie z portalem tvp.info europoseł Zdzisław Krasnodębski....

zobacz więcej

Przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg udzieliła wywiadu agencji DPA, w którym stwierdziła, że „sytuacja w Polsce napawa ją głębokim niepokojem”.

Portal dw.com informuje też, że Małgorzata Gersdorf ma przyjechać w piątek do siedziby BGH - Karlsruhe, gdzie planuje wygłosić wykład „Państwo prawa w Polsce – zaprzepaszczone szanse?”. Potem ma wziąć udział w konferencji prasowej wraz z Bettiną Limperg. Razem z nimi będzie sędzia BGH Johannes Masing i nadburmistrz Karlsruhe Frank Mentrup.

Bettina Limperg wyjaśniła, że śledziła rozwój wydarzeń w Polsce. – Wychodzę z założenia, że Małgorzata Gersdorf została zwolniona z urzędu niezgodnie z prawem. Mam nadzieję, że będzie ona uczestniczyć w konferencji sieci (przewodniczących SN UE), która odbędzie się we wrześniu tego roku w Karlsruhe – powiedziała prezes BGH.

źródło:
Zobacz więcej